Aranżujesz swoje mieszkanie lub budujesz dom? Zastanawiasz się, jak nadać mu unikalnego charakteru, ale też funkcjonalności? Szukasz rozwiązania, które nie będzie wymagało ogromnych nakładów finansowych? Taśmy LED w profilach aluminiowych powinny zwrócić Twoją uwagę!

Technologia LED ostatnimi czasy cieszy się ogromną popularnością. Głównie z tego względu, że rośnie świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń dla środowiska, które płyną z dużego zużycia prądu, a więc wzmożonej produkcji energii elektrycznej. Diody LEDowe cechują się niezwykłą wydajnością – ich zużycie prądu jest pięciokrotnie mniejsze od standardowych żarówek, przy emisji tej samej ilości światła. Taśmy LED natomiast dają też możliwość ciekawego zaaranżowania danej powierzchni.

Jeżeli chcesz zastosować u siebie taśmy LED, ale nie masz pomysłu, gdzie je umieścić – z pomocą spieszą profile aluminiowe. Zazwyczaj taśmy LED stosuje się przy podwieszeniach sufitu lub innych miejscach, gdzie nie będzie widać źródła światła, ale samo światło. Profile aluminiowe LED rozwiązują problem osób, które chciałyby zamontować u siebie owe taśmy, a nie mają odpowiednich warunków.

Czym są profile aluminiowe LED?

Można powiedzieć, że to obudowa taśmy LED. Za ich pomocą można na przykład zamontować taśmę na zewnątrz domu, ponieważ profil będzie ją chronił przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Profile aluminiowe LED są również świetnym rozwiązaniem do kuchni, żeby podwiesić je pod szafkami znajdującymi się nad blatem. Dzięki temu podczas wykonywania potraw wszystko będzie doskonale widoczne!

Opisywane profile pomogą także w przypadku podświetlania schodów, dzięki czemu zyskasz nie tylko na wygodzie, ale też bezpieczeństwie. Nie można również zapominać o walorach wizualnych takich schodów, które będą po ciemku prezentowały się wręcz wyśmienicie.

Występują różne rodzaje profili aluminiowych, niektóre są zabudowane, a taśmę chroni warstwa szkła lub pleksi, inne są wyprofilowane tak, by taśma LED świeciła pod kątem, jeszcze inne służą do podwieszania pod sufitem itd. Wybór jest ogromny, dlatego to wyobraźnia danego człowieka jest najbardziej potrzebna do tego, żeby umieścić we własnym mieszkaniu taśmy LED.

Kategorie: Blog