Robisz remont swojego mieszkania? Chcesz cieszyć się estetycznym wnętrzem, które przykuje uwagę gości, ale też przede wszystkim spodoba się Tobie? Stawiasz na komfort i bezpieczeństwo poruszania się po swoim domu? Oświetlenie schodów technologią LED może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie LED?

Niektóre osoby może zniechęcić fakt, że oświetlenie LED jest znacznie droższe od standardowych żarówek. Cena nie jest oczywiście bezpodstawna, a po odrobinie kalkulacji i tak wychodzi na to, że jest taniej. Dlaczego? LEDy są niezwykle wydajne. Emitując światło na poziomie żarówki żarowej o mocy 100W, lampa LED potrzebuje zaledwie 15W! Co więcej, LEDy „żyją” dłużej – mogą świecić nieprzerwanie nawet przez piętnaście lat, kiedy popularne odpowiedniki zaledwie 2.

Technologia LED jest popularnie używana od niedawna, mimo że jej początki sięgają jeszcze lat 20. XX wieku. Dzisiaj można zauważyć, że tego typu oświetlenie jest już spotykane praktycznie wszędzie – nawet w przypadku lamp ulicznych.

Diody LED

Diody LED są również cenione przez wielu miłośników architektury wnętrz, ponieważ za pomocą taśm LED można za niewielkie pieniądze stworzyć unikalny dodatek do wystroju, który przykuje uwagę gości i nada mieszkaniu tajemniczej atmosfery. Co więcej, rodzaj montowania LED jest dobrym rozwiązaniem w celu podświetlenia schodów. Warto wyobrazić sobie sytuację, kiedy w nocy, z jakiegoś powodu trzeba pokonać schody. Włączenie głównego światła jest bolesnym przeżyciem, więc często wybiera się podróż po ciemku. Jest to jednak niebezpieczne, gdyż łatwo jest się potknąć w takich warunkach.

Oświetlenie schodów za pomocą taśm LED natomiast, będzie emitowało delikatne światło, które nie będzie raziło w oczy, zamiast tego idealnie rozświetli drogę. Co więcej, jest to również rozwiązanie lepsze dla portfela, a przy tym wszystkim podświetlone schody będą prezentowały się niezwykle estetycznie. Mało tego, stosując odpowiednie sterowniki można sprawić, by światło zmieniało kolor lub po prostu ustawić swój własny, ulubiony motyw.

Czujnik ruchu przy schodach

Cenisz sobie funkcjonalność i wygodę? Dobrym dodatkiem do podświetlonych taśmami LED schodów będzie czujnik ruchu! Dzięki niemu oświetlenie włączy się wyłącznie wtedy, kiedy będziesz się po nich poruszał. Co więcej, nowoczesne modele takich sterowników rozpoznają, że po schodach w Twoim domu porusza się zwierzę, a nie człowiek, dlatego to dobre rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli posiadasz psa lub kota. W innym przypadku schody mogą co chwilę włączać podświetlenie, co jest zupełnie niepotrzebne.

Ponadto, czujnik ruchu to nie wszystko, nowe modele wykrywają również światło słoneczne, a to oznacza, że schody nigdy nie zostaną oświetlone wtedy, kiedy nie będzie takiej potrzeby, a więc przełoży się to na większą oszczędność energii, a przez to – Twoich finansów.

Czujnik ruchu jest też popularnie stosowany przy schodach prowadzących do drzwi wejściowych. Trudno wyobrazić sobie sytuację, żeby niosąc na przykład oburącz zakupy trzeba szukać jeszcze włącznika zewnętrznego światła. Mało tego, schody wejściowe, oświetlone taśmami LED będą dobrze prezentowały się już od pierwszych chwil spędzonych na Twojej posiadłości, a jak wiadomo, pierwsze wrażenie robi największy efekt, dlatego jeżeli jesteś osobą, której zależy na opinii gości – zaopatrz się w oświetlenie schodów LED.

Czujnik ruchu w toaletach

Czujnik ruchu jest dobrym rozwiązaniem nie tylko w przypadku oświetlenia schodów, jego działanie popularne jest również w toaletach. Technologia ta jest wprost idealnym rozwiązaniem dla osób, które najbardziej cenią sobie wygodę i komfort!

Warto zadbać o to, żeby zarówno czujnik ruchu, jak i same taśmy LED pochodziły z pewnego źródła. Stawiając na wysoką jakość można mieć gwarancję niezawodnego działania, a tańsze odpowiedniki mają tendencję do psucia się lub działania w sposób nieprawidłowy, na przykład kiedy na zewnątrz domu w niewielkiej odległości od czujnika będzie spadał liść – w lepszych modelach światło się nie włączy.

Kategorie: Blog